С два късни гола Арсенал посече Манчестър Юнайтед с 3:1 в

...

Нов бой по Манчестър Юнайтед! Триумф за Арсенал

С два късни гола Арсенал посече Манчестър Юнайтед с 3:1 в среща от четвъртия кръг в британската Висша лига, играна на стадион " Емиратс ", съобщи Гол.бг.

Двата тима изиграха скучновато за своите стандарти първо полувреме, в което насочиха тъкмо по един прецизен удар (при цели 8:2 неточни за лондончани).
-->
Куриозното е, че и двете стрелби се трансфораха в голове. Първо Маркъс Рашфорд откри след пас на Кристиан Ериксен в 27-ата минута, а единствено 34 секунди по-късно Мартин Йодегор изравни.

" Червените дяволи " имаха лек превес от 56% по повод контрола на топката, само че " артилеристите " бяха по-дейни и търсещи попаденията.

Когато логиката сочеше, че Арсенал може да изкове успеха, домакините бяха попарени след бърза контраофанзива на манчестърци в 88-атаминута.

Влезлият като запаса малко преди този момент Алехандро Гарначо се отскубна от отбраната и вкара в долния десен ъгъл. Но и насладата на Юнайтед не продължи дълго, тъй като VAR маркира доста тънка засада и голът беше анулиран.

В 96-ата минута ориста си направи още една смешка с Юнайтед, като този път Арсенал изкова успеха. Новата покупка Деклан Райс беше оставен самичък в пеналта при осъществяване на корнер и дългогодишният " чук " откри долния ляв ъгъл след рикошет. Пет минути по-късно Габриел Жезус постави точка на разногласието с трето попадение за домакините.
Източник: standartnews.com